Humb jetën në moshën 48-vjeçare spikerja e lajmeve

  • 08 nëntor 2019 - 20:08
Humb jetën në moshën 48-vjeçare spikerja e lajmeve

Ish-gazetarja e BBC dhe Channel 4, Tazeen Ahmad ka ndërruar jetë në moshën 48 vjeçare, pas një beteje me kancerin.

Ahmad, e cili punoi si reportere korrespodentë e huaj në Britani dhe SHBA, ndërroi jetë të mërkurën në mbrëmje.

Ahmad ishte ndër gratë e para myslimane të Azisë që u ngrit në krye të gazetarisë britanike, ndërsa fitoi edhe çmime të shumta për punën e saj. 

Në një deklaratë ku njoftuan vdekjen e saj, vëllezërit e Ahmedit thanë: “Ne jemi jashtëzakonisht krenarë për gjithçka arriti, si nënë, gazetare dhe shkrimtare.

(Kosova Sot Online)