17-vjeçari kapet me armë në Vushtrri

  • 14 nëntor 2019 - 10:05
17-vjeçari kapet me armë në Vushtrri

Në fshatin Pestovë të Vushtrrisë,  nga një njësit policor në një pikëkontrolli, është ndaluar një veturë me targa vendore, ku gjatë kontrollit, të dyshuarit  D.J., 17- vjeçar,  i  është gjetur një armë me gaz, pa karikator dhe pa fishekë.

Nga policia si provë materiale, të dyshuarit në fjalë i është konfiskuar një armë pistoletë me gazë, prodhim gjerman.

I dyshuari D.J., 17- vjeçar është shoqëruar në stacionin policor dhe pas procedurave intervistuese me urdhër të Prokurorit të Shtetit është  liruar në procedure të rregullt dhe ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti: “Mbajtje në pronësi, posedim dhe kontroll të paautorizuar të armëve’’, thuhet në njoftim.

(Kosova Sot Online)