Vuçiq ishte në rrezik për jetë, Ministri i Shëndetësisë jep detajet

  • 17 nëntor 2019 - 14:39
Vuçiq ishte në rrezik për jetë, Ministri i Shëndetësisë jep detajet

Ministri i Shëndetësisë Zlatibor Loncar, ka thënë se Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, kishte probleme kronike të vogla të zemrës, por se gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua të premten, kur ai u dërgua në Akademinë Mjekësore Ushtarake në Beograd (VMA).

Loncar ka thënë për Tanjug se pas pranimit në VMA, Vuçiq ishte në rrezik për jetë.

Ekipet mjekësore menjëherë zbatuan të gjitha masat e nevojshme për të korrigjuar gjendjen e rëndë, dhe sipas Ministrit Loncar, Vuçiq iu përgjigj mirë terapisë së përshkruar atij.

Sidoqoftë, ekipet e ekspertëve të VMA rekomanduan që Presidenti i Serbisë të zvogëlojë aktivitetet e tij të rregullta në periudhën e ardhshme në mënyrë që të shërohet plotësisht nga gjendja shëndetësore e përkeqësuar që ndodhi të premten.

(Kosova Sot Online)