Njihuni me 7 vjeçarin që reciton 2800 vargje të Fishtës

  • 21 nëntor 2019 - 08:13
Njihuni me 7 vjeçarin që reciton 2800 vargje të Fishtës

Quhet Nikoll Prendi. Është vetëm 7 vjeçar dhe reciton poezi duke i interpretuar si duhet. Por kjo nuk është arsyeja se përse vogëlushi është bërë ‘hit’ në rrjetet sociale.

Djali nga fshati Balldre i Lezhës është i aftë të recitojë jo pak por plot 2800 vargje poezi të At Gjergj Fishtës. Madje pa u ndaluar!

(Kosova Sot Online)