Goditi me grusht policin, arrestohet 43 vjeçari

  • 22 nëntor 2019 - 11:43
Goditi me grusht policin, arrestohet 43 vjeçari

Policia ka arrestuar në flagrancë shtetasin Gëzim Nazëraj, 43 vjeç pasi ka dhunuar me grushta punonjësin e policisë H.M.

G.N, 43 vjeç, banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat, (i dënuar më parë për veprat penale “Heqje e paligjshme e lirisë” dhe “Nërtim pa leje”).

Arrestimi i tij u bë pasi në lagjen Uznovë, p?r shkak të detyrës ka goditur me grushta punonjësin e policisë H.M.

Ja njoftimi i plotë i Policisë:

Berat

Ushtroi dhunë ndaj punonjësit të policisë, arrestohet në flagrancë autori.

Proçedohet në gjendje të lirë një shtetas tjetër për veprën penale "Kundështim ndaj punonjësve të policisë”

Nga Specialistët e Seksionit për Krimet u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

G.N, 43 vjeç, banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat, (i dënuar më parë për veprat penale “Heqje e paligjshme e lirisë” dhe “Nërtim pa leje”),

Arrestimi i tij u bë pasi në lagjen Uznovë, p?r shkak të detyrës ka goditur me grushta punonjësin e policisë H.M.

Gjithashtu u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për  shtetasin A.K, 48 vjeç, banues në lagjen ”Uznovë”, Berat pasi kundërshtoi punonjësin e policisë të lartpërmenduar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale ”Goditje për shkak të detyrës”, për shtetasin G.N dhe "Kundështim ndaj punonjësve të policisë”, për shtetasin A.K.

(Kosova Sot Online)