Arrestohet për vjedhje pylli

  • 22 nëntor 2019 - 13:45
Arrestohet për vjedhje pylli

Është arrestuar i dyshuari, i cili nga njësitë policore është ndaluar derisa kishte qenë duke e drejtuar automjetin e tij me targa vendore në të cilin kishte pas të ngarkuara dru dhe të cilat i kishte prerë në mënyrë ilegale në Gjakovë  rreth orës 09.37 të së enjtes. 

Policia njofton se nga zyrtarët e pylltarisë me procesverbal është konfiskuar masa drurore, kurse i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje vjdhje pylli.

(Kosova Sot Online)