Të shtëna në aheng familjar, policia sekuestron dy armë

  • 25 nëntor 2019 - 10:44
Të shtëna në aheng familjar, policia sekuestron dy armë

Mesditën e djeshme, policia ka pranuar informacion për të shtëna me armë zjarri në rrugën “Mihal Grameno” në Mitrovicë.

Mbi bazën e informacionit fillestar janë ndërmarrë veprime të shpejta policore, ku pas një kohe të shkurtër kanë identifikuar vendin nga ku ishin dëgjuar të shtënat, me ç’rast në vendin e ngjarjes kishte aheng familjar.

Në cilësi të provave materiale janë sekuestruar dy armë dhe disa gëzhoja.

Në cilësi të të dyshuarit është intervistuar A. M., 34 vjeçar, i cili dyshohet se ka shtënë me armë zjarri në aheng familjar.

Pas procedurave intervistuese me urdhër të prokurorit të rastit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

(Kosova Sot Online)