Instituti Hidrometeorologjik tregon se çfarë temperaturash priten të mërkurën në Kosovë

  • 03 dhjetor 2019 - 20:55
Instituti Hidrometeorologjik tregon se çfarë temperaturash priten të mërkurën në Kosovë

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, por i ftohtë, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Në mëngjes në ultësira parashihet të krijohet mjegulla dhe ngricat. Ngrica më shumë parashihet të ketë përgjatë relievit kodrinorë-malor.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, njofton IHMK.

Sipas IHMK’së, do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit.

(Kosova Sot Online)