Ambasadori amerikan ka një lajm të mirë për qytetarët e Kosovës

  • 06 dhjetor 2019 - 21:54
Ambasadori amerikan ka një lajm të mirë për qytetarët e Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett në një postim të tij në Twitter ka dhënë një lajm të mirë për qytetarët e Kosovës.

Ai shkruan se tani kryeprokurorët do të shqyrtojnë dhe aporovojnë kërkesat e prokurorëve për udhëtime dhe trajnime, për të zvogëluar harxhimin e buxhetit të shtetit.

Postimi i plotë:

Kryeprokurorët tani do të shqyrtojnë dhe aprovojnë kërkesat e prokurorëve për udhëtime dhe trajnime, për të përmirësuar përgjegjëshmërinë dhe për të zvogëluar harxhimin e parave të tatimpaguesve. Shpresojmë që institucionet tjera do të kërkojnë mënyra për të penguar mbikëqyrjen.#Sundimi i Ligjit në Kosovë.

(Kosova Sot Online)