Foto nga aksidenti në Istog ku u lënduan pesë persona

  • 08 dhjetor 2019 - 17:34
Foto nga aksidenti në Istog ku u lënduan pesë persona

Një aksident trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Baicë të Istogut. Si pasojë e aksidentit, pesë persona kanë mbetur të lënduar

Rastin për media e ka konfirmuar zëdhënësi I policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Sot në mesditë rreth orës 12:20 Policia e Kosovës është informuar për një aksident në fshatin Bajincë të Istogut. Në këtë aksident kanë qenë të involvuara dy vetura, dhe si pasojë e aksidentit, ekipi mjekësor ka konstatuar se 5 persona kanë pësuar lëndime trupore”, ka thënë Rugova.

Sipas ekipit mjekësor, lëndimet e 5 personave janë të lehta.

(Kosova Sot Online)