Po ndiqte tre kosovarë, vritet pjesëtari i Policisë Kufitare

  • 15 dhjetor 2019 - 22:26
Po ndiqte tre kosovarë, vritet pjesëtari i Policisë Kufitare

Pjesëtari i Policisë Kufitare M.L. vdiq sonte në një spital pasi u plagos rëndë nga të shtënat në Igalo sot, mësojnë burimet jozyrtare të TVCG në Mal të Zi.

“Pasi u përpoqën të shpëtonin për në kufi, sulmuesit u arrestuan në Sutorina”, shkruan më tej mediumi malazez.

Të shtënat thuhet se kanë ndodhur rreth orës 2:45 pasdite. Policia tha se M.L. ka mbetur i plagosur rëndë ndërsa kapi tre persona që u gjetën në Sutorina pa asnjë identitet.

Këta janë dy burra dhe një grua thuhet se janë jozyrtartarisht qytetarë të Kosovës.

M.L. u qëllua në një automjet policie ndërsa kapi kosovarët pa dokumente.

Sulmuesit u arratisën pas të shtënave, por u gjetën në Sutorin Field dhe u arrestuan ndërsa po përpiqeshin të largoheshin nga Mali i Zi.

Njëri nga të arratisurit u plagos në një tjetër të shtënë, por është jashtë rrezikut.

Të shtënat gjithashtu rezultuan në një aksident trafiku, në të cilin u dëmtuan një automjet policor dhe një kamion i Pastërtisë.

(Kosova Sot Online)