Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit / Një i vdekur e tetë të plagosur

  • 29 dhjetor 2019 - 08:43
Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit / Një i vdekur e tetë të plagosur

Një person ka gjetur vdekjen dhe tetë të tjerë kanë mbetur të plagosur kur dy automjete janë përplasur midis tyre në qytetin e Rubikut.

Policia lokale bën me dije se automjeti i një agjencie turistike është përplasur me një automjet tip “Alfa Romeo” me drejtues shtetasin L.C. Për pasojë, ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit të dytë.

Njoftimi i policisë lokale:

Në qytet Rubik, Mirditë, janë përplasur automjeti i një agjencie turistike me drejtues K.M.,me  automjetin tip  “Alfa Romeo” me drejtues shtetasin L.C.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit “Alfa Romeo” shtetasi L.C si dhe kanë marrë dëmtime 8 shtetas që ndodheshin pasagjerë në mjetin me drejtues shtetasin K.M.,të cilët janë dërguar në spitalin e Mirditës dhe Kurbinit dhe ndodhen nën kujdesin mjekësor.

Grupi hetimor në vendngjarje punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

(Kosova Sot Online)