Përplasjet në LDK, Isa Mustafa shkon në zyrë të partisë

  • 15 janar 2020 - 11:36
Përplasjet në LDK, Isa Mustafa shkon në zyrë të partisë

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka arritur në selinë qendrore të partisë.

Ende nuk është bërë e ditur se a do të flas dikush nga Lidhja Demokratike për vendimin që do të marrin për të pranuar ose jo ofertën e fundit që ka bërë Lëvizja Vetëvendosje.

Kujtojmë që pas publikimit të së njëjtës ka pasur edhe përplasje në mes të nënkryetarëve të kësaj partie, Agim Veliut e Vjosa Osmani.

Në anën tjetër, Mustafa ende nuk e ka komentuar këtë ofertë dhe nuk dihet nëse për të vendosur për të do të thirret Këshilli i Përgjithshëm i partisë.

(Kosova Sot Online)