Turqia goditet nga tërmeti me magnitudë 6.9

  • 24 janar 2020 - 19:45
Turqia goditet nga tërmeti me magnitudë 6.9

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 ka goditur mbrëmjen e sotme Turqinë.

Sipas Institutit të Kërkimeve për Tërmete, tërmeti goditi qarkun Sivrice të Elazig pasditen e sotme, me një thellësi prej 10 kilometrash.

Sipas raporteve të para nga autoritetet dhe mediat turke, tërmeti u ndje edhe në disa provinca fqinje në Turqinë lindore.

(Kosova Sot Online)