Kush është familja që u shua në helikopter me Koby Bryant, askush nuk po flet për të

  • 27 janar 2020 - 18:17
Kush është familja që u shua në helikopter me Koby Bryant, askush nuk po flet për të

Ditën e djeshme e gjithë bota u trondit nga aksidenti që i mori jetën Koby Bryant dhe vajzës së tij 13-vjeçare. Sëbashku me ta ndërruar jetë edhe shtatë persona të tjerë.

Ku më e dhimbshme ishte ajo e familjes Altobelli, ku ndërruan jetë, John, Keri dhe vajza e tyre Alyssa. Çifti ka lënë pas dy fëmijë të tjerë. John ishte trajneri i skuadrës së bejsbollit Orange Coast Collage.

Midis viktimave ishte edhe Christina Mauser e cila ishte trajnere e një ekipi basketbolli të një shkolle fillore. Ajo ishte trajnere e vajzës së Bryant dhe Altobellit. Viktimat e tjera ishin, piloti Ara Zobayan, Sarah dhe Payton Chester.

(Kosova Sot Online)