Pamje shokuese/ Ja si janë shndërruar fytyrat e mjekëve në Kinë

  • 06 shkurt 2020 - 11:43
Pamje shokuese/ Ja si janë shndërruar fytyrat e mjekëve në Kinë

Kina po përballet me një emergjencë kombëtare, si pasojë e virusit vdekjeprurës që ka goditur vendin dhe që po përhapet nëpër botë.

Epiqendra e koronavirusit është Wahani, ndërsa heronjtë e kësaj historie janë mjekët. Ata janë ndarë nga familjet e tyre dhe po u shërbejnë 24 orë të infektuarve. Në media po qarkullon disa foto ku tregohet sesi e ka tjetërsuar fytyrën e tyre, maska mbrojtëse.

Numri i rasteve të koronavirusit në Kinë arriti në 24.324. Brenda 24 orëve të fundit, u regjistruan 3,887 të infektuar të rinj, ndërsa numri i vdekjeve u shtua menjëherë me 67 të tilla duke e çuar në 492 bilancin e jetëve të humbura që nga fillimi i epidemisë.

(Kosova Sot Online)