Jahjaga: Na la bilbili i Kosovës

  • 07 shkurt 2020 - 13:43
Jahjaga: Na la bilbili i Kosovës

Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ikonës së muzikës shqipe, Nexhmije Pagarushës.

Përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, Jahjaga ka thënë se kënga e saj do të jehojë përgjithmonë.

“Na la bilbili i Kosovës. Kënga jote do të jehojë përgjithmonë! Të bëft shpirti dritë! Ngushëllime familjes, miqëve dhe adhuruesve të këngës shqip”, ka shkruar Jahjaga.

(Kosova Sot Online)