Cakaj në Kosovë, nis takimin me Konjufcën

  • 19 shkurt 2020 - 10:47
Cakaj në Kosovë, nis takimin me Konjufcën

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj ka arritur në Kosovë në një vizitë zyrtare.

Ai fillimisht është pritur nga ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Glauk Konjufca ndërsa më vonë do të takohet me presidentin Hashim Thaçi e me kryeparlamentaren Vjosa Osmani.

(Kosova Sot Online)