Moti sot në Kosovë

  • 22 shkurt 2020 - 08:50
Moti sot në Kosovë

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme. Reshje të dobëta priten vetëm në pjesën veriore të rrafshit të Dukagjinit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë

Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi maksimale deri 11m/s.

(Kosova Sot Online)