Shpërthim i fuqishëm në qendër, dalin detajet

  • 24 shkurt 2020 - 09:03
Shpërthim i fuqishëm në qendër, dalin detajet

Nje shpërthim i fuqishëm ka ndodhur ne qender te Elbasanit. Sipas te dhenave te para, sic meson media  kane shperthyer dy panele diellore, duke shkaktuar panik te forte ne zone dhe te banoret. 

Panelet diellore thuhet se kishin pesuar defekt teknik dhe kanë shpërthyer, per fat duke shkaktuar vetem deme materiale.  Policia ka shkuar ne vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet.

(Kosova Sot Online)