Abazi thotë se një pjesë e LDK’së ka filluar fushatë ndaj Qeverisë Kurti në pajtim me PDK’në

  • 22 mars 2020 - 23:42
Abazi thotë se një pjesë e LDK’së ka filluar fushatë ndaj Qeverisë Kurti në pajtim me PDK’në

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, në një shkrim të gjatë në Facebook ka hedhur akuza ndaj LDK’së se po bën fushatë kundër qeverisë.

Abazi ka thënë se LDK-ja është mashtruar disa herë, prej nënshkrimit të asociacionit të komunave, demarkacionin me Malin e Zi si dhe zgjedhjen e Thaçit president.

Ai po ashtu ka thënë se LDK ka shancë të ndreqë gabimin që e ka bërë duke e zgjedhur Hashim Thacin president.

Ky është shkrimi i plotë i tij:

(Kosova Sot Online)