Ky është reagimi i Ramush Haradinajt, pas rrëzimit të qeverisë

  • 26 mars 2020 - 08:21
Ky është reagimi i Ramush Haradinajt, pas rrëzimit të qeverisë

Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, ka reaguar kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ka thënë se ka besim të plotë që institucionet e reja do të konstituohen shpejtë dhe se nuk do të ketë boshllëk qeverisës.

Ai tha se ky votim, me 82 vota për, dëshmon se Kushtetuta dhe Kuvendi funksionojnë.

“Sot, deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës, me 82 vota përkrahën mocionin e votëbesimit. Ky është një vërtetim se Kushtetuta dhe Kuvendi në Kosovë funksionojnë, dhe se shteti i Kosovës rreshtohet me vlerat më sublime të demokracisë. Kam besim të plotë që institucionet e Republikës do të konstituohen shpejtë dhe se nuk do të ketë boshllëk qeverisës”, ka shkruar ish-kryeministri Haradinaj në facebook.

(Kosova Sot Online)