Eurodeputetja gjermane: Në Kosovë votat u vodhën nga të vjetërit

  • 26 mars 2020 - 12:14
Eurodeputetja gjermane: Në Kosovë votat u vodhën nga të vjetërit

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, eurdeputetja gjermane, Viola von Cramon, e ka quajtur tragjike atë që ndodhi të mërkurën mbrëma në Kuvendin e Kosovës, ku u rrëzua Qeveria Kurti përmes një mocioni.

Ajo në një reagim në postimin e Ambasadorit Boris Ruge, zv.president i Konferencës së Munihut, ka shkruar në Tëitter, se tash votat janë vjedhur sërish nga të vjetërit.

“Nuk e di se çfarë të them. Një klasë politike totalisht e papërgjegjshme. Vendosin interesat partiake dhe karrierat e tyre para vendit të tyre. Njerëzit e gjorë në Kosovë kanë shpresuar për reforma, sundim të ligjit, drejtësi dhe të ardhme më të mirë. Tash votat janë vjedhur nga të vjetërit sërish. Tragjike”, ka shkruar ajo.

(Kosova Sot Online)