SHBA shpall Presidentin e Venezuelës në kërkim për trafik droge

  • 26 mars 2020 - 19:30
SHBA shpall Presidentin e Venezuelës në kërkim për trafik droge

Departamenti i Drejtësisë i SHBA-ve ka publikuar sot akuza penale për trafik droge në adresë të presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro.

Departamenti i Shtetit po ofron një shpërblim prej 15 milionë dollarësh për kapjen e Maduros.

Aktakuza ndaj një presidenti shteti në detyrë është jashtëzakonisht e pazakontë dhe është e detyruar të krijojë tensione midis Uashingtonit dhe Karakasit.


(Kosova Sot Online)