Limaj reagon pas vdekjes së dy qytetarëve nga COVID-19: Lutem të jenë viktimat e fundit

  • 06 prill 2020 - 14:04
Limaj reagon pas vdekjes së dy qytetarëve nga COVID-19: Lutem të jenë viktimat e fundit

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se e ka pikëlluar lajmi për vdekjen e dy qytetarëve të Kosovës të prekur nga COVID-19.

Kreu i Nismës i ka shprehur ngushëllime familjeve nga Prishtina dhe Korisha e Prizrenit.

“Lutem që të jenë viktimat e fundit nga ky virus vdekjeprurës”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë i Limajt:

Me pikëlloi shumë lajmi për vdekjen e dy qytetarëve tanë të prekur me COVID- 19.

I shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjeve nga Prishtina dhe Korisha e Prizrenit. Lutem që të jenë viktimat e fundit nga ky virus vdekjeprurës.

Bëj thirrje të gjithëve që ta marrin më me seriozitet situatën dhe të respektojnë në maksimum udhëzimet e institucioneve shëndetësore dhe jo vetëm.

#RriN’shpi

(Kosova Sot Online)