Ky shtet regjistron rekord të vdekjeve ditore nga COVID-19

  • 29 maj 2020 - 13:31
Ky shtet regjistron rekord të vdekjeve ditore nga COVID-19

Rusia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Rusia ka raportuar 232 vdekje nga koronavirusi në 24 orët e fundit, një shifër rekorde një-ditore.

Kjo e rriti numrin e vdekjeve në shkallë vendi në 4.374.

Zyrtarët thanë se 8,572 infeksione të reja ishin konfirmuar, duke e çuar numrin kombëtar në 387.623.

Ky është numri i tretë më i lartë i raportuar në botë pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit.

(Kosova Sot Online)