Milazim Krasniqi dorëzon padi për shpifje ndaj Sveçlës

  • 01 qershor 2020 - 22:11
 Milazim Krasniqi dorëzon padi për shpifje ndaj Sveçlës

Profesori universitar, Milazim Krasniqi sot ka dorëzuar padinë për shpifje ndaj zëvendësministrit të Punëve të Brendshme në detyrë, Xhelal Sveçla.

“Sot paraqita padinë per shpifje ndaj zevendesministrit te Puneve te Brendshme ne detyre, Xhelal Sfeqles. Shteti ligjor dhe drejtesia duhet te vlejne per te gjithe”, ka shkruar Krasniqi në Facebook.

Nga ana e tij, Sveçla ka akuzuar profesorin Krasniqi për nxitje të protestave, me thirrje per falje te namazit ne shesh, që bien ndesh me masat e vendosura për luftimin  e koronavirusit.

(Kosova Sot Online)