Funerali i George Floyd do të zhvillohet më 8 qershor, familja kërkon homazhe në paqe

  • 02 qershor 2020 - 23:14
 Funerali i George Floyd do të zhvillohet më 8 qershor, familja kërkon homazhe në paqe

Ceremonia mortore për afro-amerikanin George Floyd i cili mbeti i vrarë gjatë arrestimit të tij, do të zhvillohen gjatë javës së ardhshme.

Sipas CNN, ceremonia mortore do të zhvillohet ditën e hënë në kishën The Fountain of Praise në Houston.

Gjithashtu do të zhvillohet dhe një ceremoni private ditën e martë (9 qershor).

Boksieri i famshëm Floyd Mayweather do të paguajë të gjitha shpenzimet për funeralin e George.

Familja u ka bërë thirrje të gjithë personat që do të marrin pjesë në homazhet publike të vijnë në paqe dhe pa krijuar trazira.

Gjithashtu, ato kërkojnë që të gjithë pjesëmarrësit të veshin maska dhe doreza si masë parandaluese ndaj Covid-19.

(Kosova Sot Online)