Burri e sulmon: ‘Nuk u lejohet femrave të kërcejnë ashtu

  • A.P /
  • 30 qershor 2020 - 08:20
Burri e sulmon: ‘Nuk u lejohet femrave të kërcejnë ashtu

Një kërcimtare në Pakistan është dhunuar nga një burrë, teksa ishte duke vallëzuar në një dasmë.

Raportohet se burrit nuk i kishte pëlqyer mënyra se si vajza po vallëzonte dhe për këtë arsye e ka goditur fuqishëm me shqelm, në pjesën e gjoksit.

Pas reagimit të dasmorëve, burri thuhet se është justifikuar me faktin se, “nuk i lejohet femrave të kërcejnë në atë mënyrë të turpshme, në një ambient që ka shumë meshkuj”.

(Kosova Sot Online)