Edhe dy pacientë të prekur me Covid 19 kanë vdekur sot në Infektivë

  • A.P /
  • 02 korrik 2020 - 15:04
Edhe dy pacientë të prekur me Covid 19 kanë vdekur sot në Infektivë

Dy teë infektuar me COVID-19 kanë vdekur në Klinikën Infektive të Qendreës Klinike dhe Universitare teë Kosovës. Bëhet fjalë për një 71-vjecar nga Prishtina dhe një 83-vjecar nga Mitrovica.

Lajmin e ka konfirmuar Klinika Infektive përmes raportit 24 oreësh, ku ka njoftuar se qeë të dy viktimat kishin edhe seëmundje të tjera shoqëruese.

“Dje me datë 01.07.2020 në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë pacienti F.G. moshës 71 vjeq nga Prishtina me diagnozën Covid 19 dhe sëmundje tjera shoqëruese, si dhe sot me datën 02.07.2020 në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë pacienti F.M. moshës 83 vjeq nga Mitrovica, I cili përpos infeksionit me Covid 19 kishte edhe sëmundje shoqëruese”, thuhet neë raport.


(Kosova Sot Online)