Shifra alarmante në Maqedoni, 7 të vdekur dhe 117 raste të reja me COVID

  • A.P /
  • 05 korrik 2020 - 16:43
Shifra alarmante në Maqedoni, 7 të vdekur dhe 117 raste të reja me COVID

Shtatë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut. Lajmi është bërë i ditur nga autoritetet shëndetësore të vendit fqinj.

Ndërkohë janë regjistruar 115 të infektuar të rinj. Po ashtu janë shëruar 40 persona.

Në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut janë testuar 1032 persona.

(Kosova Sot Online)