Arrestohet gjakovari, policia e zë duke punuar në bastore

  • A.P /
  • 06 korrik 2020 - 12:39
Arrestohet gjakovari, policia e zë duke punuar në bastore

Një person është arrestuar në Gjakovë, pasi i njëjti është zënë nga Policia e Kosovës duke punuar në bastore.

Policia ka konfiskuar një shtëpizë kompjuterike, një printer, katër televizorë, një fletore, 31 tiketa t

Pas hetimit të rastit, dhe intervistimit të të dyshuarit, prokurori ka marrë vendim që rasti të lirohet në procedurë të rregullt.

Në Kosovë, tash e një vit, bastoret sportive nuk janë më legale, lokalet e basteve janë mbyllur, pasi një projektligj i tillë është votuar në Kuvend.

(Kosova Sot Online)