Kuvendi ndërpret seancën për shkak të mungesës së ajrosjes, rifillon nesër

  • E.K /
  • 09 korrik 2020 - 21:12
 Kuvendi ndërpret seancën për shkak të mungesës së ajrosjes, rifillon nesër

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka përfunduar në për shkak të mungesës së kushteve, konkretisht mungesës së ajrosjes.

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani tha se për shkak të ajrosjes është bërë rrezik të vazhdohet seanca e cila do të vazhdojnë nesër në orën 11:00

Kurse, seanca për ku do të raportojë kryeministri Hoti dhe debat parlamentar lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, do të mbahet nesër në orën 16:00.

(Kosova Sot Online)