21 vjeçarja nga Podujeva vdes në QKUK disa orë pas lindjes me prerje cezariane

  • E.K /
  • 10 korrik 2020 - 22:42
 21 vjeçarja nga Podujeva vdes në QKUK disa orë pas lindjes me prerje cezariane

Ka vdekur në Mjekësinë Sportive një lehonë e lindur në vitin 1999 me inicialet D.P. nga Komuna e Podujevës e cila sot në orët e pasdites kishte kryer lindjen me prerje cezariane.

Burimet brenda Klinikës Gjinekologjike tregojnë se lehona ishte sjellur në Klinikë në gjendje të rëndë dhe me urgjencë i është kryer lindja.

(Kosova Sot Online)