Protesta të reja në Beograd

  • S.A /
  • 11 korrik 2020 - 08:55
Protesta të reja në Beograd

Qindra demonstrues u përleshën përsëri me policinë jashtë parlamentit të Serbisë.

Protestat që filluan më 7 korrik kundër masave ndaj pandemisë, tashmë janë shëndruar në lëvizje antiqeveritare.

Policia përdori gazlotsjellës për të shtyrë prapa protestuesit dhe për t’i parandaluar ata të hynin në ndërtesën e parlamentit.

(Kosova Sot Online )