Reagon Ministrja e Financave: Të fokusohemi në rimëkëmbjen ekonomike e jo në sulme personale

  • E.K /
  • 11 korrik 2020 - 18:54
 Reagon Ministrja e Financave: Të fokusohemi në rimëkëmbjen ekonomike e jo në sulme personale

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se pajtohet plotësisht me reagimin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës që Parlamenti të mos përdoret nga askush për qërim të hesapeve personale.

Ka thënë se nuk është punë e saj të ndërhyjë ndërmjet deputetëve kur ata fjalosen ose acarohen.

“E vetmja përplasje, e vetmja brengë, i vetmi angazhim i imi në kuadër të Qeverisë së Republikës së Kosovës është dhe do të jetë në funksion të rimëkëmbjes ekonomike dhe mirëqenies së qytetarëve. Jam dakord plotësisht me reagimin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku bëhet thirrje të gjithëve që mos të përdoret Parlamenti për sulme personale”, ka reaguar Bajrami në një shkrim në Fb.

(Kosova Sot Online)