Vdes nga COVID-19 babai i ish-ministrit të Arsimit

  • G.G /
  • 27 korrik 2020 - 13:41
Vdes nga COVID-19 babai i ish-ministrit të Arsimit

Ish-ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyçi ka bërë të ditur se betejën me coronavirusin e ka humbur edhe babi i tij.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, ish-ministri ka thënë se  babai i tij ka vdekur në moshën 82 vjeçare.

“Sot në ora 9:10 vdiq baba i jonë, Qerim Bytyqi, në moshën 82 vjeçare. Pas një sëmundje të shkurtër dhe me pas i shoqëruar edhe me  COVID’in ai nuk arriti të ja dal”, ka shkruar ai.

Kjo është viktimat e katërt e konfirmuar gjatë ditës së sotme.

Numri i i vdekje nga COVID-19,  ka shkuar në 181.

https://www.facebook.com/shyqiri/posts/10220274208879686

(Kosova Sot Online)