Ky është urimi i ambasadës së Amerikës në Kosovë për festën e Kurban Bajramit

  • E.K /
  • 31 korrik 2020 - 08:58
Ky është urimi i ambasadës së Amerikës në Kosovë për festën e Kurban Bajramit

Ambasada amerikane në Kosovë, ka uruar gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Përmes një postimi në Facebook, ambasada uron festë të shëndetshme dhe paqësore.

“Me Fat Kurban Bajrami, duke uruar një festë të shëndetshme dhe paqësore për të gjithë që festojnë në Kosovë dhe në mbarë botën”, thuhet në urimin e ambasadës.

(Kosova Sot Online)