Mitrovicë: ‘Civilna Zastita’ sulmojnë fizikisht një polic për t’ua hedhur fajin shqiptarëve

  • A.P /
  • 02 gusht 2020 - 14:01
Mitrovicë: ‘Civilna Zastita’ sulmojnë fizikisht një polic për t’ua hedhur fajin shqiptarëve

Millosh Millovanoviq, i njohur me nofkën ‘Grizly’, pjesëtar i organizatës ilegale ‘Civilna Zastita’ e cila operon në veri të vendit, ka sulmuar fizikisht një pjesëtar të Policisë së Kosovës me inicialet D.R., nga stacioni policor në Zubin Potok, duke i shkaktuar kështu lëndime trupore.

Viktima ka kërkuar trajtim në spitalin e veriut të Mitrovicës, dhe nuk ka lëndime serioze.

(Kosova Sot Online)