Pamje të dhimbshme nga ajo çka la pas shpërthimi në Bejrut

  • 05 gusht 2020 - 08:28
Pamje të dhimbshme nga ajo çka la pas shpërthimi në Bejrut

Një shpërthim i fuqishëm ka shkundur Beirutin e Libanit dje pasdite duke shkaktuar rreth 78 vdekje dhe mbi 4 mijë të plagosur.

Kjo fatkeqësi e libanezeve dyshohet që erdhi nga shpërthimi i disa rezervave me kimikate të rrezikshme në një port të Beirutit.

Pamjet që vijnë nga atje janë të tmerrshme dhe të dhimbshme, po ashtu të rënda për njerëzit e ndjeshëm.

(Kosova Sot Online)