Thaçi s’e respekton vendimin e Qeverisë, ia shtron ahengut me çiftelia në Rezallë

  • A.P /
  • 12 gusht 2020 - 23:40
Thaçi s’e respekton vendimin e Qeverisë, ia shtron ahengut me çiftelia në Rezallë

Presidenti Hashim Thaçi po i vazhdon vizitat në familjet e bashkëluftëtarëve të tij, që i shpeshtoi pas propozim-aktakuzës së ngritur nga Gjykata Speciale.

Ai këtë mbrëmje zgjodhi konakun e Hajrë Gashit nga Rezalla e Drenicës, të cilin lavdëroi për ndërtimin e topit të parë në mënyrë artizanale gjatë luftës që u quajt “Topi i Rezallës”.

“Sonte, në familjen e bashkëluftëtarit të orëve të para të UÇK-së, Hajrë Gashi, në Rezallë. Hajra e ka ndërtuar topin e parë në mënyrë artizanale gjatë luftës, që ne e quanim “Topi i Rezallës”. Ai, djemtë e tij dhe gjithë Drenica, kanë dhënë kontribut të madh në luftën tonë çlirimtare!”.

Por, këto fjalë të mira për bashkëluftëtarin e tij, Thaçi i tha pas një ahengu me disa persona në odë. Në fotografinë e publikuar nga vetë ai shihet se mbledhimi u bë pa distancë sociale dhe maska derisa po shoqëroheshin me muzikën e çiftelisë.

Ndalimi i ahengjeve ishte një nga masat që mori Qeveria e Kosovës për frenimin e përhapjes së pandemisë.

(Kosova Sot Online)