Vdes artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi

  • A.P /
  • 13 gusht 2020 - 21:08
Vdes artisti Gurakuq Dobruna – Kuqi

Artisti Gurakuq Dobruna ka vdekur sonte pasi luftoi tash e gjashtë ditë me jetën.

Dobruna pati një sulm të papritur në tru para gjashtë ditë, rrejdhimisht nuk ka arritur të rikuperohet.

Lajmin e ka konfirmuar Rilind Gërvalla përmes një shkrimi në Facebook.

Gërvalla i shprehu ngushëllime familjes së Dobrunës dhe në shkrimin e tij kujtoi mardhënjen shoqërore që kishin patur këta të dy.

Kujtojmë se artsti Dobruna gjithashtu ishte edhe themelues i gazetës Lirindja.  

(Kosova Sot Online)