Kështu duket Karaçeva pas aksionit të mbrëmshëm të policisë

  • E.K /
  • 19 September 2020 - 11:45
Kështu duket Karaçeva pas aksionit të mbrëmshëm të policisë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Eman Rrahmani ka postuar disa fotografi nga shembja e objekteve ilegale në Karaçevë pas ndërhyrjes së policisë në këtë zonë.

Ai ka thënë se angazhimi qytetar ka nxitur aksionin e mbrëmshëm, dhe bashkë me kazinot duhet të largohet edhe qeveria.

“Deri dje qendër e bixhozit, prostitucionit, kontrabandës, shitjes së narkotikëve. Sot e rrënuar. Gjërat mund të ndryshohen edhe brenda orëve.
Aktivizimi qytetar, angazhimi politik detyron çdo pushtet të veproj, madje edhe atë ilegal. Bashkë me kazinot e prostitucionin duhet të largohet edhe kjo qeveri ilegale”, ka shkruar ai në Facebook.

 

Deri dje qendër e bixhozit, prostitucionit, kontrabandës, shitjes së narkotikëve. Sot e rrënuar. Gjërat mund të...

Publiée par Eman Rrahmani sur Samedi 19 septembre 2020

(Kosova Sot Online)