Thaçi tentoi me mish e me shpirt ta rrëzojë Qeverinë Kurti

  • A.P /
  • 02 dhjetor 2020 - 22:48
Thaçi tentoi me mish e me shpirt ta rrëzojë Qeverinë Kurti

Avokati kosovar, Tomë Gashi tha se ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tentoi me mish e me shpirt ta rrëzojë Qeverinë Kurti, duke ushtruar edhe presion ndaj deputetëve.

Gashi tha se kjo është e kundërligjshme dhe e dënueshme.

“Haxhi Shala nëse e ka ndërruar mendimin në orët e vona, gjatë vizitës së famshme të Thaçit e Haradinajt, atëherë ka pasur interferim apo presion nga ish-presidenti Thaçi”, tha Gashi.

Ai madje shtoi se “sot e 10 vjet, Vetëvendosjen e ki në pushtet”. 

(Kosova Sot Online)