Drejtonte një rrjet të madh trafiku: Kokainë dhe hashash, kapet shqiptari

  • A.P /
  • 03 dhjetor 2020 - 16:55
Drejtonte një rrjet të madh trafiku: Kokainë dhe hashash, kapet shqiptari

Është arrestuar sot në Greqi një trafikant i rrezikshëm shqiptar. Mediat në Athinë shkruajnë se shqiptari është arrestuar në Voula mëngjesin e sotëm pas hetimeve disa mujore.

Emri i tij nuk bëhet publik. Forca të shumta greke rrethuan dhe bastisën shtëpinë e tij duke e arrestuar ndërsa iu gjetën sasi hashashi dhe kokainë, si dhe një pistoletë.

Sipas zyrtarëve të sigurisë, ky është një rast i rëndë pas të cilit qëndron një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të drogës në Greqi.

(Kosova Sot Online)