Ja se si do të jetë moti sot në Kosovë

  • E.K /
  • 18 mars 2021 - 08:27
Ja se si do të jetë moti sot në Kosovë

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje të dobëta shiu dhe bore.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në viset malore do të ketë edhe reshje bore të intensitetit mesatar.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimit me shpejtësi 1-9 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

(Kosova Sot Online)