Gazetarja serbe demanton deklaratat e Petkoviqit për arrestimin e saj nga Policia e Kosovës

  • A.P /
  • 19 prill 2021 - 16:00
Gazetarja serbe demanton deklaratat e Petkoviqit për arrestimin e saj nga Policia e Kosovës

Tetë persona dje në Vushtrri të nacionalitetit serb u ndaluan nga policia e Kosovës, duke u liruar më pas.

Në mesin e të ndaluarve, ishte edhe gazetarja Tamara Grujiç.

Madje, Drejtori i të së ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se gazetarja u arrestua, por, kjo e fundit ka mohuar një gjë të tillë.

Ajo tha se ndalesa nga Polica e Kosovës u bë thjesht për një kontroll identiteti.

Gazetarja që po realizon shfaqjen humanitare “Me Tamarën në veprim” tha se ekipi i saj është i lirë dhe nuk ka qenë i arrestuar.

Për lajmin e rremë që e dha kjo zyrë, ka reaguar edhe Blerim Vela, duke thënë se gjithçka është një gënjeshtër tjetër e sajuar nga Serbia.

(Kosova Sot Online)