Haradinaj: Dëshmorët dhe martirët e Betejës së Llapushnikut do të kujtohen me shekuj

  • A.P /
  • 09 maj 2021 - 15:40
Haradinaj: Dëshmorët dhe martirët e Betejës së Llapushnikut do të kujtohen me shekuj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se prej 8 deri 10 maj 1998, një ngjarje e madhe i dha kahje të re luftës tonë për liri.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se Beteja e Llapushnikut, e zhvilluar njëzetetre vjet më parë, i ndërpreu armikut një prej arterieve kryesore të furnizimit.

“Prej 8 deri 10 maj 1998, një ngjarje e madhe i dha kahje të re luftës tonë për liri. Beteja e Llapushnikut, e zhvilluar njëzetetre vjet më parë, i ndërpreu armikut një prej arterieve kryesore të furnizimit. Me përulje e respekt kujtojmë e nderojmë, 47 Dëshmorë dhe 54 Martirët e rënë gjatë kësaj beteje, heroizmi i së cilës do të kujtohet me shekuj”, ka shkruar ai në rrjetin e tij social Facebook.

(Kosova Sot Online)