Krejt çka dihet për aksionin e policisë në Ministrinë e Bujqësisë, ku u arrestuan 7 persona

  • E.K /
  • 30 June 2021 - 11:52
 Krejt çka dihet për aksionin e policisë në Ministrinë e Bujqësisë, ku u arrestuan 7 persona

Shtatë zyrtarë të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë në kuadër të Ministrisë së Bujqësisë janë prangosur sot, në vazhdimësinë e aksionit “Subvencioni 2021”. Zyrtarët e arrestuar dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe marrje ryshfeti në ndarjen e subvencioneve.

Burime të medias thanë se pritet arrestimi edhe i personave të tjerë, në komuna të ndryshme të vendit. Gjatë ditës pritet arrestimi i së paku 15 personave.

Aksioni është udhëhequr nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike në Policinë e Kosovës, bashkë me Prokurorinë Themelore të Prishtinës.

Momenti kur policia zbarkoi para Ministrisë së Bujqësisë.

(Kosova Sot Online)