Mbi katër mijë raste aktive me Covid-19 në vend

  • E.K /
  • 27 September 2021 - 08:58
 Mbi katër mijë raste aktive me Covid-19 në vend

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë edhe 4 mijë e 176 raste janë aktive me koronavirus në vend.

Gjatë 24 orëve të kaluara Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar 77 raste të reja, pesë viktima dhe 696 pacientë të shëruar.

Po ashtu gjatë 24 orëve të kaluara janë dhënë 16 mijë e 841 vaksina kundër virusit korona.

(Kosova Sot Online)